Beeld je in dat je een leerkracht bent en dat je zelf een rekenverhaal moet maken over inkoopprijs, verkoopprijs, winst en verlies.
Tip: Ga zeker nog eens in je werkschrift kijken naar voorbeelden van rekenverhalen.
Voeg je rekenverhaal als reactie toe. Vergeet zeker je naam er niet bij te schrijven.
Veel succes!
Juf Bianca en juf Lize openen een tuincentrum
BeantwoordenVerwijderenZe kopen 500 narcisen aan 2 euro het stuk waarvan ze er 450
Verkopen met 50 % winst en de rest met 25% verkopen
Aan gezien het seizoen voor bij is willen ze nog maar 50 narcissen
Maar wel 550 aardbijen
De narcissen worden met verlies verkocht aan de helft van de prijs
De 550 aardbijen kosten 1300 euro werden verkocht aan 2000 euro
De winst willen ze aan de school Mater Dei schenken
hoeveel euro krijgt Mater Dei ?
Brent
Volgens mij krijgt mater dei 1075 euro.
VerwijderenJan verhuurt auto's met 25% winst hij koopt de auto's aan 44 euro per maand hoeveel betaal je om een auto te huren per maand? En hoeveel euro betaal je voor drie auto's voor drie maand?
BeantwoordenVerwijderenJef verkoopt hot dogs hij heeft 150 stuks gekocht maar hij verkocht er maar 120, per hot dog maakte hij 2 euro winst hoeveel winst of verlies maakte hij?
BeantwoordenVerwijderen